7.06.2017

Rytíři řádu čtenářského - rok 2017

Žáci první třídy byli pasováni 18. května 2017 na RYTÍŘE ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO. Tento titul jim udělila vládkyně království knížek Obecní knihovny Netvořice paní Lucie Hašková. Děti si musely tento titul zasloužit a ukázat, že už se naučily pěkně číst, že znají pohádky. Dalším důležitým bodem tohoto ceremoniálu byl také slib péče a ochrany  knih.  Vládkyní knih v naší obecní knihovně je knihovnice velmi hodná a šikovná. Středočeský kraj jí udělil titul Nejlepší neprofesionální knihovník Středočeského kraje 2016 a to  svědčí o jejích kvalitách. Jistě s našimi dětmi bude v knihovně i dále pracovat. Naši prvňáčci si  i  pomocí této akce najdou cestu k hezkým knížkám, které je pobaví, poučí a budou jim ukazovat krásy života i světa kolem nich.

Mgr. Jana Bernardová (tř.uč. 1. tř.)