23.10.2017

Ekoprogram

Od letošního roku jsme zahájili spolupráci s organizací Ochrana fauny ČR, která sídlí v Hrachově u Sedlčan.  V rámci celého školního roku budou dojíždět do vybraných tříd lektoři za záchranné stanice a děti se budou v rámci ekoprogramu dovídat zajímavá témata z oblasti přírodopisu a ekologie.

V úterý 10. 10. probíhal první termín ekoprogramu. Na prvním stupni se probíralo téma včel. Pan včelař děti z 1. a 2. třídy seznamoval se zajímavým životem včel. Děti se dověděly, jak to vypadá ve včelím úlu. V praktických úkolech si dále vyzkoušely, jak pracovité včelky musí být a kolik práce jim dá, než postaví včelí plástev.

Druhý stupeň měl téma -  Tajuplný život motýlů. Žáci mohli vidět živou kuklu motýla, učili se poznávat naše druhy motýlů podle klíče a na závěr na ně čekalo překvapení. Ze záchranné stanice lektorka donesla živého ježka, kterého si mohli pohladit a detailně prohlédnout.

Mgr. Aneta Fuchsová