23.10.2017

Přednáška Tomáše Kubeše s názvem Papua – za lidojedy

Ve čtvrtek 19. října se uskutečnila zajímavá přednáška Tomáše Kubeše, který nás již podruhé navštívil, aby se se žáky naší školy podělil o zážitky z cest po světě. Žáci 4. – 6. ročníku se dozvěděli mnoho zajímavých informací o Asii a ti starší ze 7. – 9. ročníku podnikli zajímavou dobrodružnou cestu do doby kamenné za posledními lidojedy a obyvateli divoké Papuy Nové Guiney, která měla přinést odpověď na jednoduchou otázku: Praktikují různé kmeny Papuy ještě kanibalismus? Během neskutečné cesty navštívili pralesy, přebrodili spoustu divokých řek, poznali stromové lidi i hrůzostrašné bojovníky kmene Huli a další. Východní i západní Papua v jednom. Sopky, korálové moře, nepřístupná místa, lidé z doby kamenné, to všechno bylo neuvěřitelné dobrodružství bez civilizace.

Moc děkujeme – bylo to skvělé!