9.11.2018

Hasík s Hasilkou ve třetí třídě

V pátek druhého listopadu měli třeťáci zajímavou třetí hodinu. Přišel k nim pan Martin Šebek a udělal krásnou přednášku o činnosti hasičů a požární prevenci pod dozorem hasičských maskotů Hasíka a Hasilky.

Nejdříve pan Šebek kladl otázky a upřesňoval vědomosti z hasičské problematiky . Děti toho hodně věděly, protože některé jsou malými hasiči. Za správné odpovědi dostávaly děti různé odměny s hasičskou tematikou: např. omalovánky, rozvrhy i krásné vystřihovánky, ze kterých se dají slepit makety hasičských vozidel.

Také s sebou přinesl pan Šebek kompletní hasičskou výstroj, kterou si hasiči oblékají při zásahu a oblékl se do ní. V závěru přednášky se děti mohly zeptat na různé věci a vyzkoušet si a potěžkat různé části hasičské výstroje.

Dětem se akce Hasík moc líbila. Dostaly také pozvání na návštěvu netvořické hasičské zbrojnice, na kterou se již nyní velmi těší.