Fiktivní firmy

Dne 2.listopadu nás deváťáky přišli navštívit studenti Obchodní akademie Neveklov. No a právě tito studenti chodili devět let do naší netvořické školy. Přišli prezentovat  svou školu, řekli nám spoustu zajímavostí o svém působišti a každý chvíli vypravoval o svém studijním oboru. Potom nám oznámili, že si ve skupinách vyzkoušíme vytvořit fiktivní firmu, kterou budeme sami prezentovat. Rozdělili jsme se do čtyř skupin po čtyřech členech. Sešly se skutečně pěkné nápady, které jsme hned realizovali na papír a poté jsme je před ostatními prezentovali. A témata? Kavárna, čajovna, prodej nábytku a prodej knih. Měli jsme na to hodinu a půl, která nakonec všem stačila. Hodnotil se důvtip, vzhled plakátu a celkové prezentování samotné firmy. Tyto dvě hodiny byly pro nás velmi poučné a otevřely nám další obzory v rámci výběru střední školy.

Adéla Krňanská, Natálie Jirsáková, 9.ročník