„BEZPEČNĚ NA INTERNETU“

24. a 25. října proběhla ve škole přednáška pana Martina Borského k tématu bezpečný internet. Zúčastnili se jí žáci 4. – 8. ročníku. Dozvěděli se, co je to vlastně internet, jak funguje a jaká jsou s ním spojená úskalí. Na základně několika velmi výmluvných a působivých filmových ukázek viděli, jaké nebezpečí jim na internetu a hlavně na sociálních sítích hrozí. Na základě toho si potom vysvětlili, jak se tomu mohou bránit. Děti velmi pozorně poslouchaly a měly k tématu mnoho zajímavých poznámek a otázek.

Vybrané názory žáků osmé třídy:

Přednáška mě dohnala k tomu, abych si dávala větší pozor. Překvapilo mě, že u všech fotek, co dávám na síť, musím mít svolení vyfoceného člověka, jinak mi hrozí trestní stíhání.“

„Překvapilo mě, že když se připojím k internetu, tak mě stále někdo sleduje.“

„Internet a všechny sociální sítě jsou velkým nebezpečím pro každého z nás. Všichni totiž mohou vidět všechno, co na sítě dáváme. Velmi na mě zapůsobil příběh, který ukazoval, jak negativní reakce od známých i neznámých lidí na sociální síti mohou člověka dovést k sebevraždě.“