1.03.2019

Projektový den – Zuby a dentální hygiena

V pátek 22.2.2019 proběhl v sedmé třídě projekt na téma Zuby a dentální hygiena. Paní MUDr. Marie Kolářová seznámila děti během čtyř vyučovacích hodin se studiem a profesí stomatologa. Žáci se dozvěděli, k čemu zuby potřebujeme, co naše zuby ohrožuje, proč zuby bolí, jak se k zubům chovat, aby co nejdéle vydržely a jak vzniká zubní kaz. Viděli instruktážní kartáčky k čištění zubů, ukázky chirurgických a vyšetřovacích nástrojů, ukázky pomůcek dentální hygieny, vzorky výplňových materiálů, modely zubních náhrad fixních i snímatelných a kostru lebky. Žáci se dozvěděli, jak správně zuby čistit (dentální hygiena) a také souvislost mezi nesprávnou péčí o zuby a vznikem gingivitidy a zubního kazu. Zároveň byli upozorněni na riziko vzniku zánětu dásní v období puberty a s tím souvisejícím zubním kazem i rizikem úrazu zubu v tomto věku a možnostmi nápravy a léčby.

Tímto děkujeme paní doktorce za spousty zajímavých informací.