Vědecká show

V úterý 14. 5. 2019 zavítali do naší školy lektoři ze vzdělávací instituce  MARSTAFIT (s akreditací MŠMT se zaměřením na popularizaci vědy), kteří měli pro nás připravené zajímavé pokusy a vtáhli nás do tajů chemie a fyziky.

Cílem bylo ukázat dětem, že předmětů, jako je fyzika a chemie se nemusí vůbec bát. Díky těmto oborům můžeme pochopit základní děje v přírodě, můžeme nahlédnout do úplně jiných rozměrů života a poznávat stále nové věci.

Dětem se vzdělávací program velmi líbil. Někteří se mohli i sami do dění zapojit a vyzkoušet si pokusy na vlastní kůži. Program pomohl žákům upevnit některé znalosti z fyziky a chemie a hlavně přispěl k tomu, aby si žáci uvědomili, že poznávat a učit se nové věci, je velká zábava. To se lektorům povedlo a všichni účastnící odcházeli domů se spoustou zážitků.

Mgr. Aneta Fuchsová