Aktuality

4.06.2019

Výlet do Tábora – 7. ročník


Ve středu 29. května 2019 jsme se vydali na výlet do Tábora. Sraz jsme měli už v 6:55 na zastávce. Z Netvořic jsme jeli autobusem do Benešova. Tam docela dost pršelo, proto jsme hned vyrazili na vlakové nádraží a čekali na rychlík do Tábora. Čekání proběhlo rychle, neboť byli všichni nedočkaví. Ve vlaku jsme obsadili tři kupé. Cesta trvala necelou hodinu. 

Poté jsme vyrazili rovnou do Muzea čokolády a marcipánu, které se nachází kousek od náměstí. V muzeu jsme si vyzkoušeli zhotovit výrobek z marcipánu a čokoládové lízátko. Když jsme to měli hotové, šli jsme si prohlédnout výstavu předmětů z čokolády a marcipánu. Viděli jsme spousty krásných věcí, například postavu Mr.Beana či Jaromíra Jágra, obří auto a různé pohádkové postavy. Výroba některých předmětů trvala i více jak 280 hodin. Poté, co jsme si všichni prohlédli výstavu, proběhl přesun do čokoládového baru, kde jsme si koupili čokoládové zákusky a tekutou čokoládu. 

Jelikož byl už čas oběda, vyrazili jsme do místní jídelny na oběd. Poté jsme se přesunuli do obchodního centra, kde jsme měli i rozchod. Po něm jsme šli zpět na nádraží a  nasedli do osobáku. Ve vlaku jsme si užili legraci a hráli spousty her až do Benešova. Abychom toho sladkého neměli málo, zašli jsme ještě do cukrárny na dortík či zmrzlinu. Zpět do Netvořic jsme jeli autobusem. Výlet byl super. 

Žáci 7. třídy

Fotogalerie ZDE