13.06.2019

Bubnování a klíčové dovednosti pro spokojený život

Dne 22. 5. 2019 proběhl v osmé třídě projektový den „Bubnování a klíčové dovednosti pro spokojený život“ pod vedením Lucie Ernestové a Davida Chába. V průběhu šesti vyučovacích hodin žáci absolvovali zážitkové hraní na bubny, přednášku a diskusi na téma – zdraví, zdravá strava, pohyb v našem životě, práce s dechem proti stresu a trémě a typy na zvládání prokrastinace. Na závěr si osmáci vyzkoušeli i meditaci a projekt ukončili společným přípitkem.

Z názorů žáků:

„Bylo to skvělé, úplně něco jiného, než jsme ve škole dosud měli. Bylo to víc pohodovější a klidnější. Hodně mě zajímaly typy na dýchání a hraní na bubny…“

„Moc jsme si to užili, nejvíce se mi líbilo dýchání. Bylo to fakt užitečné, využiji toho v běžném životě a hlavně při sportu.“

„Bylo to fajn. Dozvěděli jsme se mnoho nových věcí. Nejvíce mě zaujaly typy na správné dýchání – můžeme se tak zklidnit, ale i připravit na výkon.“