13.06.2019

Výlet – Povltavská stezka

Dne 29. 5. 2019 se žáci 6. a 9. ročníku vypravili na turistický výlet Povltavskou stezkou. Sraz byl v časných ranních hodinách, ale ani to děti neodradilo a účast jsme měli téměř stoprocentní. Autobusem jsme dojeli na zastávku Nová Rabyně, a pěšky vyrazili podél Vltavy do Třebenic a dále po turistické stezce směrem do Štěchovic. Počasí nám přálo, a i když jsme sebou nesli pláštěnky, tak jsme je nemuseli použít. Bylo po dešti a díky tomu jsme měli možnost pozorovat zástupce našich obojživelníků, mloka skvrnitého. Některé děti viděly toto překrásné zvíře poprvé, a měli z toho velký zážitek. Trasa našeho výletu měřila téměř 12 km a na závěr si dal každý zaslouženě něco na zub v cukrárně nebo pizzerii ve Štěchovicích. Domů jsme se vrátili spokojeně unavení a se spoustou zážitků.

Fotogalerie ZDE