13.06.2019

Dětský den 3. 6. 2019 – V Háji

Letos, už po čtvrté v řadě, se konal v rámci dětského dne orientační běh. Závod je každoročně určen pro žáky 6. – 8. ročníků a je dětmi netrpělivě očekáván. Zvolila jsem opět jinou trasu, dlouhou necelé 2 km, která vedla lesními cestami v okolí rozcestí V Háji. Celkem vyběhlo 19 týmů a na kontrolních stanovištích plnily děti zadané úlohy. Za každou chybně zodpovězenou úlohu se jim přičítaly trestné minuty. Jako každoročně nám v lese některé týmy zabloudily. I přes starostlivé nabídky spolužáků na jejich záchranu, jsme vyčkali jejich návratu, a nakonec se oba dva ztracené týmy vrátily na trasu a sami našli správnou cestu k cíli. Určitě na svoje bloudění budou s úsměvem na rtech v budoucnu vzpomínat.

Po doběhnutí probíhala ještě doprovodná soutěž, kde mohli děti závodit za jednotlivce a vyhrát další zajímavé ceny. Pro zúčastněné žáky připravily paní učitelky občerstvení. Domácí koláče přišly dětem po fyzické aktivitě vhod, stejně jako melouny, po kterých se skoro zaprášilo. Tímto děkuji všem, kdo se na spolupráci podílel.

S nejlepšími časy v týmové soutěži doběhly týmy:

1. ETE s časem 27 minut (Nejedlo Tadeáš, Koudelová Ester, Šebková Eli)

2. Bratři ve zbrani 01 s časem 30 minut (Loužecký Vítek, Doležal Aleš)

3. Evžen je( e)l s časem 32 minut (Kaňát Dominik, Hanák Ondřej, Šméral Adam)

Výsledky individuální soutěže - Paměťové pexeso

1. Zvěřina Jakub s časem 9 minut