Fiktivní firmy

Dne 12. listopadu nás (deváťáky) přišli navštívit studenti Obchodní akademie Neveklov. No a právě tito studenti chodili devět let do naší netvořické školy. Přišli prezentovat  svou střední školu, řekli nám spoustu zajímavostí o svém působišti a každý chvíli vypravoval o svém studijním oboru. Potom nám oznámili, že si ve skupinách vyzkoušíme vytvořit fiktivní firmu, kterou budeme sami prezentovat. Rozdělili jsme se do čtyř skupin. Sešly se skutečně pěkné nápady, které jsme hned realizovali na papír a poté jsme je před ostatními prezentovali. Témata nechali na nás a my jsme se jich ujali, vymysleli jsme čtyři různé a to Kavárna, Květinářství, Řeznictví a Bar. Měli jsme na to hodinu a půl, která nakonec všem stačila. Hodnotila se vlastní prezentace, nápad a vzhled plakátu. Tyto dvě hodiny byly pro nás velmi poučné a zábavné. Někomu tato akce usnadnila výběr střední školy.

Petra Kadeřábková, Michaela Drsková