28.01.2020

Vánoční Tábor – Muzeum čokolády

V pondělí 16. prosince jsme si v 7. ročníku naplánovali výlet do Tábora, abychom načerpali vánoční atmosféru. V 7:45 jsme se sešli na autobusové zastávce a vyrazili autobusem do Benešova na vlak. Některé děti jely vlakem poprvé v životě a do vlaku se moc těšily. Zážitek umocnilo i zjištění, že v rychlíku jsou uzavřená kupé pro 8 osob. Do Tábora jsme dorazili krátce po desáté hodině a procházkou z nádraží jsme došli až na náměstí. Od 11 hodin jsme měli rezervovanou prohlídku a tvořivé dílny v Muzeum čokolády a marcipánu. Děti si vyrobily krásné dárečky z marcipánu pro své blízké, dozvěděly se zajímavosti z historie a výroby čokolády a poté měly možnost koupit si něco dobrého a ochutnat poctivou horkou čokoládu. Na zpáteční cestu se všichni moc těšili, cestování vlakem bylo pro všechny velice atraktivní. Na nádraží byl sice trochu zmatek ohledně odjezdu vlaku, náš rychlík měl 20 minut zpoždění, a tak jsme přebíhali mezi nástupišti a snažili se vymyslet nejlepší variantu cesty, abychom stihli navazující autobus z Benešova do Netvořic. Výlet se nám všem líbil a slíbili jsme si, že jízdu vlakem ještě někdy zopakujeme.