Projektový den s hasiči

Dne 24. 1. 2020 navštívili žáci 1. třídy hasičskou zbrojnici v Netvořicích. Cílem bylo seznámit děti s prací profesionálního hasiče. Projekt byl zaměřen nejen na práci hasiče – záchranáře, ale i na zásady požární bezpečnosti a poskytovaní první pomoci. Dětem se věnovali pan Jakub Český a pan Ondra Sedlák - profesionální hasiči z Jílového u Prahy. Děti se seznámily s hasičskou výzbrojí a výstrojí, samy si vyzkoušely použití zásahové helmy a kabátu. Děti získaly a objevily mnoho užitečných informací, které mohou využít v praktickém životě. Dozvěděly se, co všechno obnáší práce hasičů, jak správně nahlásit požár, jak se správně chovat při dopravní nehodě. Dále zjistily, jaká jsou důležitá telefonní čísla a jak si je zapamatovat. Děti si také prohlédly vybavení hasičské zbrojnice včetně techniky. Projektový den se velmi líbil. Velké poděkování patří hlavně organizátorům celé akce panu Jakubovi Českému a panu Ondrovi Sedlákovi. Bez jejich aktivní přípravy a účasti by tato výborná vzdělávací akce nemohla proběhnout.

Žáci 1. třídy s třídní učitelkou

Žáci 1. třídy s třídní učitelkou