Návštěva Techmánie

Poslední exkurzí v projektu Triangl byla návštěva Techmánie v Plzni. Zúčastnili se jí sedmého a osmého ročníku. V budově Science centra si žáci vyzkoušeli svoji šikovnost na hlavolamech, labyrintech a dalších zkouškách zručnosti. Změřili své síly v tlaku, rychlosti, hlasitosti svého křiku, prošli se ve tmě labyrintem. Shlédli show s tekutým dusíkem. Na vlastní oči mohli vidět model Brownova pohybu. Pak se všichni přesunuli do druhé budovy zaměřené na vesmír. Zde si otestovali svoji hmotnost na různých planetách, vyzkoušeli start rakety na vodíkový pohon a ještě mnoho dalšího. Odvážlivci se roztočili na gyroskopu, který zprostředkuje pocity astronautů. Zájem byl obrovský, ale z časových důvodů nedošlo na všechny. Exkurze se žákům moc líbila, škoda jen, že  některé expozice byly mimo provoz.