Sportovní gymnastika

Tradice sportovní gymnastiky má ve zdejší škole dlouholetou tradici. Ve svých počátcích, především v 70. letech se jí začala intenzivně věnovat učitelka tělesné výchovy - paní Bohuslava Šebková. Koncem 80. let  převzala  pomyslné cvičitelské žezlo její svěřenkyně Ludmila Vodehnalová. V současné době pokračuje v této činnosti Jitka Stibůrková.

Děvčata ze školního kroužku se schází tradičně jednou týdně, ale výkonnostně lepší cvičenky trénují v rámci ASPV navíc ještě dvakrát v týdnu. Kroužek SG při ZŠ navštěvuje téměř dvacet dívek ve věku od 6 do 15 let a dalších téměř 20 dětí navštěvuje oddíl ASPV, ať už závodní oddíl či přípravku pro nejmenší děti. S dívkami ze závodního oddílu se zúčastňujeme mnoha gymnastických soutěží, především v Týnci nad Sázavou, Benešově, ale i na Dobříši, v Bělé pod Bezdězem či ve Vrchlabí a většinou se nevracíme s prázdnou. Poslední roky se nám velice daří také na Republikovém finále ASPV, kde dívky z naší školy výborně reprezentují celý Středočeský kraj.

Na konci každého školního roku vystupujeme na školní akademii, kde se rodičům a všem sportovním příznivcům předvedou gymnastky na jednotlivých nářadích a v pódiových skladbách.