Taneční kroužek

V letošním školním roce působí na naší škole již desátým rokem taneční kroužek pro děti I. i II.stupně.  V hodinách se postupně rozcvičujeme, protahujeme, učíme se základy tanečního rytmu, základy baletu, aerobiku, diska, základní taneční kroky, různé styly a druhy tance a postupně přidáváme i složitější prvky z různých tanečních forem. Mám radost, že většina dívek se i po odchodu z tanečního kroužku ZŠ, nadále tanci věnuje, i když v jiných klubech, jako například u DC Crackers nebo v Benešově.                                                                                                                                  Během roku s děvčaty secvičíme většinou dvě až tři společné pódiové skladby, které předvedeme na některých akcích pořádaných ZŠ nebo TJ Sokol Netvořice.

Letos již dívky měly možnost vystoupit na Dětském karnevale SRPDŠ se skladbou Frozen – Ledové království, které se jim velice povedlo a divákům se moc líbilo. Nyní tuto skladbu upravujeme pro potřeby taneční soutěže – Středočeský taneční pohár, která nás čeká 5.5.2017 v Benešově.

Na všechny tanečnice či tanečníky připravené zažít legraci a fajn taneční trénink i na dotazy rodičů se těší vedoucí tanečního kroužku...

Stibůrková Jitka