Spaní ve škole

V pátek 10. 5. v  17 hod. jsme se sešli opět ve škole, tentokrát jsme se neučili, ale připravovali jsme se na dlouho očekáváné „těšeníčko“ - spaní ve škole. Ve čtvrtek jsme se my holky sešly u paní učitelky doma a připravovaly jsme malé pohoštění na zítřejší den. Pekly jsme řezy, slepovaly piškoty, obalovaly je v čokoládě a kokosu. Užily jsme si to moc. A asi nejvíc paní učitelka, která po nás musela veškerý nepořádek uklidit.

V pátek jsme se všichni sešli společně s prvňáčky. Nejprve jsme si připravili pelíšky a hurá na plnění úkolů. Před školou jsme ozdobili strom „Pohádkovník“. A víte jak? No přeci pohádkami, které máme nejraději. V tělocvičně jsme plnili úkoly z „Cesty za Zlatovláskou“, jako např. navlékání perel - brček, zdobení zlaté rybky popcornem, puzzle „Zlatovláska a omalovánka“. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli jít i ven na hřiště, kde jsme si užili plno legrace s nafukovacími balónky. K večeři jsme si opékali buřty a jiné dobroty. Bříška jsme měli plná a bylo nám dobře. V tělocvičně nás čekalo od paní učitelek další překvapení. Zahráli jsme si na „Popelku“. Na hromadě byly boty nás všech dívek - princezen a kluci museli najít svou princeznu podle bot - střevíčků. A pak hurá do další akce. Obě dvě třídy jsme hledaly v areálu školy poklad, který jsme našly, spravedlivě rozdělily a pochutnávaly si na sladkostech. A už rychle na hokejový zápas Česko-Švédsko. Kluci fandili neuvěřitelně. Škola se otřásala v základech, když řvali gól. Vyhráli jsme 5:2 a to bylo moc fajn. Všichni jsme byli plni zážitků, že jsme nemohli usnout. Musíme pochválit prvňáčky, že vše zvládali statečně a společně jsme si to užili. Moc jsme toho nenaspali a brzo ráno jsme už byli zase čilí a vymýšleli blbosti. Poté jsme uklidili, nasnídali jsme se a odcházeli s rodiči domů. Někteří ani odejít nechtěli. Spaní ve škole se nám všem líbilo a už se těšíme na další společnou akci – třídenní výlet do Loutí.

Žáci 4. a 1. ročníku

Na závěr slova paní učitelek. Děkujeme všem maminkám, které přispěly nějakou dobrotou a obzvláště paní Stáně Švecové, která připravila pro obě třídy chutnou snídani - obložené rohlíky se šunkou a zeleninou.

Paní učitelky Marková a Otradovcová

Fotogalerie ZDE