V týdnu od 14.2 do 18.2 měli žáci naší školy možnost ochutnat různé druhy exotického ovoce, které dostali z projektu „Ovoce do škol“ od firmy Bovys. Ochutnávka zahrnovala druhy jako mango, avokádo, kiwi a bílou ředkev.

V deváté třídě jsme pojali ochutnávku po svém, a protože nejoblíbenější způsob konzumace avokáda je v podobě pomazánky, dohodli jsme se, že si připravíme pomazánku nazývanou Quacamole a podávat ji budeme s kukuřičnými nachos.

Ostatní ochutnávané druhy ovoce a zeleniny jsme jedli jako přílohu k tomuto pokrmu. Největší úspěch mezi žáky měla samozřejmě Quacamole s nachos a bílá ředkev.

Ochutnávka proběhla v pátek 18.2 a pecky, které jsme z ovoce dostali, jsme zkusili i zasadit a budeme s napětím očekávat, co nám z květináčků vyroste.

Mgr. Aneta Fuchsová, 9.třída

Ovoce do škol – ochutnávka exotického ovoce