Od 20. – 30. 3. 2023 se v Praze konal 25. ročník festivalu Jeden svět. Jedná se o největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Dokumenty vypráví příběhy lidí z různých koutů planety, ale otevírá i další důležitá témata z oblasti lidských práv nebo nejrůznější sociální či environmentální témata.

A my jsme se žáky 6.A využili nabídku a zúčastnili jsme se projekce pro školy v kině Světozor.

Projekce probíhala tak, že po celou dobu nás provázeli dva sympatičtí moderátoři, kteří jednotlivá témata uváděli, moderovali diskuzi a snažili se děti co nejvíce zapojit.

Celkem jsme viděli 3 dokumentární filmy (První touchdown, Oáza, Julieta a želvy v moři plastů) a na začátku byly dětem místo reklam puštěny sociální spoty, které upozorňovaly na různá témata (kyberšikana, odpady,rasismus…).

Akce se vydařila, cesta městskou hromadnou dopravou proběhla hladce a ani počasí neohrozilo naše plány. Domů jsme přijížděli příjemně unavení a plní dojmů.

Věřím, že se dětem také líbilo a chtěla bych jim ještě jednou poděkovat za krásné květiny, kterými mě na konci výletu obdarovaly.

Mgr. Aneta Fuchsová

Projekce dokumentárních filmů v kině Světozor