Žáky 8. ročníku ZŠ Netvořice čekal v pátek 14.10.2022 vskutku nevšední zážitek – navštívili totiž pana prezidenta přímo v jeho pracovnách na Pražském hradě.

Prezidentská knihovna, jídelna, slavnostní síň pro podepisování nejdůležitějších dokumentů, ale třeba i hradní kino či slavnostní výměna Hradní stráže – to byly naše největší zážitky z exkurze na Pražském hradě. Při naší exkurzi jsme se také dozvěděli, co je a také co není pravomocí Prezidenta republiky. Velká část byla věnována státním symbolům, heraldice a historii Českých prezidentů.

Zvláštní poděkování patří naší paní průvodkyni za její zajímavý a velice pěkně předaný výklad.

Děkujeme také Kanceláři Prezidenta republiky, že nám umožnila prohlídku. Tuto možnost totiž získají školy jen velmi výjimečně.

Mgr. David Gajdošík, tř. uč.

Osmáci navštívili pana prezidenta