Ve středu 12.10. měli žáci 6. tříd projektový den zaměřený na ptačí krmítka. Přijeli k nám zástupci organizace Ornita, paní Voldřichová a pan Kubeš. Šesťáci se nejdřív seznámili s nejčastějšími ptačími návštěvníky krmítek a dozvěděli se o nich spoustu zajímavostí. Poté si na kartách s obrázky ptáků ověřili své znalosti. Ve druhé části projektového dne je čekala montáž samotného krmítka z předem připravených dílů. Všichni se pustili s nadšením do práce a výsledkem bylo 6 krásných ptačích krmítek. Na závěr jsme se ještě dozvěděli, která místa jsou k umístění krmítka vhodná a potom jsme společně jedno krmítko nainstalovali do školní zahrady a další dvě našla své místo na okenních parapetech šestých tříd. Teď už jen netrpělivě čekáme, až je najdou ptačí návštěvníci .

Alena Jílková, Aneta Fuchsová žáci 6. A, B

Projektový den – výroba ptačích krmítek