Ve čtvrtek 20. října se žáci 7. a 5. ročníku vydali na návštěvu ZOO Hluboká nad Vltavou. Nejprve jsme zastavili u zámku Hluboká, abychom si prohlédli krásnou stavbu a nádhernou upravenou zámeckou zahradu. Potom naše cesta vedla do ZOO. Hned u vchodu nás přivítalo 6 klokanů. Žáci vytvořili menší skupinky, procházeli zoologickou zahradou, pozorovali zvířata a vyplňovali pracovní listy. Ke konci se všichni občerstvili v restauraci a vyrazili jsme na zpáteční cestu. Následující den jsme si v hodině anglického jazyka mnoho zvířátek ze ZOO v cizím jazyce pojmenovali. Viděli jsme např. maru, tygry, medvěda, jedovaté žáby, plameňáky, orla, krokodýla, vydru, vlky a mnoho dalších.

ZOO Hluboká rozhodně potvrdila svou kladnou pověst, moc se nám tam líbilo.

Ing. Klára Hlaváčková

Výlet do ZOO Hluboká