V pátek 9.6.2023 jsme navštívili statek v Benicích. Jeli jsme linkovým autobusem, kde nás pan řidič pochválil, že prý tak hodné děti ještě nikdy nevezl. Od autobusové zastávky jsme vyběhli kopec nahoru, abychom tam byli co nejdříve. Na statku se nás ujala moc hodná a milá paní Myslivcová. Nesli jsme si krmení pro zvířátka, které jsme ale odevzdali, aby ho mohli překontrolovat, zda je dobře suché a není náhodou závadné. Pak už jsme se vydali na exkurzi. Nejprve jsem krmili kravičky a poníky. Pak jsme se přesunuli k oslíkům, čuníkům a k ovečkám. Nakonec jsme zavítali ke kozám a lamě. Všechna zvířátka jsme nakrmili, pohladili a mohli jsme být mezi nimi. Nakonec jsme posvačili, koupili si zmrzlinu a šli zpět na autobus. Děti byly úžasné , moc si to užily.

Jarmila Jelínková

Školní družina v Benicích…